Hakkında
Haberler
Görüşler
Dökümanlar
Ana Sayfa


HABERLER

Basın Açıklaması

Melih Gökçek'in Başkanı olduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi web sayfasından yapılan ve medyada geniş biçimde yer bulan "Kızılırmak suyu bir kez daha aklandı " başlıklı duyuruda Tıp Kurumu Başkanı Mehmet Altınok ve Genel Sekreteri Ali Rıza Üçer ile ilgili yerel seçimler öncesi başlatıldığı iddia edilen karalama kampanyalarının asılsız olduğuna dair mahkeme kararı alındığı ileri sürülmektedir.

http://www.ankara.bel.tr/Haberler/kizilirmak_suyu_bir_kez_daha_aklandi_28102010.aspx
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi web sayfasından medyaya servis edilen bu açıklamada gerçekler açıkça çarpıtılmaktadır.Melih Gökçek'in kamu görevlisine "iftira ve hakaret" iddiasıyla hakkımızda başlattığı hukuki sürecin 1. Asliye Ceza Mahkemesi aşamasında verilen kararda Kızılırmak suyu ile ilgili olarak yaptığımız açıklamada iftiranın söz konusu olmaması nedeniyle beraat etmemize hükmedilmiştir. Bu karar şu anlama gelmektedir Tıp Kurumu adına yaptığımız açıklamada Melih Gökçek'in iddia ettiği gibi iftira söz konusu değildir, yani açıklamamız gerçektir. 

http://www.tipkurumu.org/news.php?newsId=158
 
Ancak mahkeme bu açıklamayı yaparken Melih Gökçek'e karşı hakeratamiz bir üslup kullandığımız gerekçesiyle hakeret nedeniyle mahkumiyet kararı vermiştir. Mahkemenin bu kararına itiraz sürecimiz devam etmektedir. Bunsan sonraki süreçte alacağımız sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız.
 
Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediyesi web sayfasından kamuoyuna ve medyaya yaptığı, gerçekle bağdaşmayan kamuoyunu yanıltan açıklamasının bu boyutuyla yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir.
 
Saygılarımızla
 
Dr. Mehmet Altınok
Tıp Kurumu Başkanı
 
Dr. Ali Rıza Üçer
Tıp Kurumu Genel Sekreteri